Агромаркет

Відсьогодні в Україні діє держрегулювання цін на соціально значущі продукти харчування

Сьоголні набула чинності постанова Кабміну про державне регулювання цін на соціально значущі продукти харчування та товари протиепідемічного призначення.

Відповідний документ було опубліковано в газеті «Урядовий кур’єр» 8 травня цього року (термін набуття чинності документа з моменту його публікації – 10 днів).

Так, з моменту вступу в силу постанови, продавці зобов’язані декларувати зміни роздрібної ціни на відповідні товари при підвищенні її на 5 і більше відсотків. При запланованому підвищенні цін на 5% і більше, але менш як 10%, застосування роздрібної ціни можливе не раніше ніж через три дні, без урахування дня декларування.

«У разі підвищення цін від 10% і більш, але менш як 15%, – застосування ціни можливе не раніше ніж через 14 днів, а у разі підвищення цін на 15% і більше – нові ціни можна застосовувати щонайменше за 30 днів після декларування», – йдеться в постанові.

Нагадаємо, під державне регулювання підпадають 10 соціально-значущих продуктів харчування: гречка, цукор, борошно пшеничне в/г, вітчизняні макарони, молоко 2,5% в плівці, житньо-пшеничний хліб, курячі яйця 1 категорії, курка в тушці, вершкове масло 72,5% та мінеральна вода без газу

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!