Агромаркет

Відсьогодні на час надзвичайної ситуації уряд повертається до державного регулювання цін на соціальні продукти

Відсьогодні на період надзвичайної ситуації Кабінет Міністрів повертається до державного регулювання цін на соціальні продукти, лікарські засоби та медичні вироби.

Про це повідомив голова Національної ради економічного розвитку Олексій Дорошенко на своїй Фейсбук-сторінці.

«Моніторинг буде розповсюджений на 10 продуктів, 8 фармпрепаратів та 2 медичних товари. Якщо ціна в торгівлі на них планує підвищуватися, то заклад торгівлі через електронну форму зобов’язаний повідомляти про це в Держпродспоживслужбу. На виробників або постачальників це регулювання не розповсюджується. Але держава буде вивчати причини зростання цін у роздрібних магазинах та аптеках, і мати можливість впливати й на виробників, або імпортерів, якщо ціни зростають без економічного обґрунтування», – написав Олексій Дорошенко.

За його словами, під державне регулювання підпадають гречка, цукор, борошно пшеничне в/г, вітчизняні макарони, молоко 2,5% в плівці, житньо-пшеничний хліб, курячі яйця 1 категорії, курка в тушці, вершкове масло 72,5% та мінеральна вода без газу.

«Можу сказати, що вперше так чітко визначений перелік продукції, включаючи цінову категорію товару, країну виробництва та фасування. Це дозволить робити якісний моніторинг. По-друге, вперше вода для пиття потрапила до соціально-значущих товарів. По-третє, якщо будуть підстави, то перелік продукції, яка підлягає регулюванню, може зростати», – зазначив Олексій Дорошенко.

Державне регулювання також розповсюджується на медичні маски та рукавички, як засіб індивідуального захисту під час пандемії коронавірусу.
Для прикладу – у Франції під регулювання підпадає декілька тисяч найменувань продуктів.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!