Агромаркет

В Україні презентували проєкт кредитування аграріїв на суму 800 млн євро

28 листопада відбувся запуск проєкту «Технічна допомога на підтримку впровадження операції «Основний кредит для аграрної галузі – Україна». За його умовами, до первинної суми в 400 млн євро від Європейського інвестиційного банку будуть додані ще 400 млн євро від українських банків-учасників проєкту. 

Про це повідомляється на сайті Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

«Метою проєкту є підтримка уряду України у сприянні створенню адміністративних, технічних, фінансових та освітніх засад на підтримку зацікавлених сторін у галузі зернових, олійних культур та аквакультури/рибальства, з метою забезпечення надійної технічної та економічної бази для подальшого розвитку їхньої діяльності», – ідеться в повідомленні. 

Під час офіційного заходу було обговорено питання довгострокового стратегічного партнерства ЄІБ-Україна, питання основного кредиту ЄІБ для аграрної галузі, розглянули короткий огляд методів впровадження проекту.

Нагадаємо, постанова КМУ №606 «Про реалізацію спільного з Європейським інвестиційним банком проекту «Основний кредит для аграрної галузі – Україна» була прийнята 10 липня 2019 року.

Кредит від ЄІБ має стати реальним інструментом підтримки розвитку бізнесу саме для малих і середніх виробників. Фінансування планується за такими напрямами:

  • первинне виробництво зернових та олійних культур;
  • розвиток, модернізація та сертифікація потужностей для сушки, очистки, сортування, тестування і зберігання зернових та олійних культур;
  • реконструкція виробничих потужностей аквакультури та рибного господарства; 
  • обладнання та інфраструктура для рибопереробки та консервування;
  • дослідні станції, випробувальні лабораторії, обладнання для досліджень та професійного навчання, служби поширення сільськогосподарських знань та сертифікації, системи контролю та моніторингу рибного господарства.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!