Агромаркет

Український агросектор отримає 400 млн євро фінансової підтримки від ЄІБ

Кабінет міністрів затвердив умови запуску спільного з Європейським інвестиційним банком (ЄІБ) проекту фінансування агропідприємств «Основний кредит для аграрної галузі – Україна».

Зокрема, затверджено валютно-фінансові умови субфінансування проекту. Загальна вартість його становить 800 млн євро. Проект передбачає фінансування з боку ЄІБ у розмірі 400 млн євро і співфінансування його з інших джерел – кредити банків-учасників або власні кошти підприємств.

Уряд також встановив вимоги до банків-учасників проекту. Окрім дотримання банком нормативів НБУ і отримання позитивного результату від операційної діяльності, серед вимог до банків – відсутність судового, арбітражного або адміністративного процесу в будь-якому суді або органі.

Як уточнили в Міністерстві фінансів, в рамках проекту планується надання довгострокового фінансування первинного виробництва зернових і олійних культур, розвиток потужностей для їх сушіння, очищення, сортування і зберігання, реконструкція потужностей рибного господарства, обладнання та інфраструктура для рибопереробки і консервування. Крім цього, проект розрахований на фінансування дослідницьких станцій, лабораторій та обладнання для профтехнавчання і системи контролю рибного господарства.

Згідно з повідомленням Мінфіну, до 70% коштів від загального обсягу фінансування будуть надані малим і середнім агропідприємствам. Ще третину коштів інвестують в інфраструктуру операторів державного сектора – дослідні станції, лабораторії та інше обладнання. Кредити надаватимуться терміном до 10 років.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!