Агромаркет

Європейський інвестиційний банк відкрив регіональний хаб у Києві

Європейський інвестиційний банк відкрив регіональний хаб у Києві

Європейський інвестиційний банк відкрив регіональний хаб у Києвію Мета створення хабу – посилення підтримки Україні, у тісній співпраці з представництвами ЄІБ у Молдові та Грузії. Регіональний хаб створено в рамках ініційованого ЄІБ «EU for Ukraine Fund».

Про це повідомляє пресслужба Міністерства відновлення України.  

«Європейський інвестиційний банк працює в Україні вже 16 років. Портфель проєктів ЄІБ у нашій країні налічує понад €7,3 мільярда, з фокусом на транспорті, енергетиці та муніципальній інфраструктурі. З початку повномасштабного вторгнення ЄІБ надав Україні €1,7 мільярда, зокрема на екстрений ремонт зруйнованої інфраструктури. Наша співпраця розширюється.

Регіональний хаб відіграватиме важливу роль у підтримці відбудови. Завдяки цьому, ми зможемо зробити нашу спільну роботу більш прицільною. Я вдячний Європейському інвестиційному банку та особисто Вернеру Хойєру, за системну підтримку України», – прокоментував віце-прем’єр-міністр з відновлення України – міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков.

Нещодавно рада директорів ЄІБ ухвалила дві нові позики на загальну суму €450 мільйонів для України. Також влітку цього року Олександр Кубраков та президент Європейського інвестиційного банку Вернер Хойєр підписали Меморандум про взаєморозуміння щодо співпраці в проєктах відновлення України, що передбачає виділення €840 мільйонів на реалізацію проєктів відновлення інфраструктури.

Нагадаємо, в ЄІБ назвали найперспективніші галузі для інвестицій.