Агромаркет

В межах ринку землі на Львівщині продали понад 1 тис. гектарів паїв

В межах ринку землі на Львівщині продали понад 1 тис. гектарів паїв

З 1 липня 2021 року, в області в рамках ринку землі укладено правочинів на 2719 га, з яких 1040 га – це площі проданих 787 земельних паїв.

Про це інформують в департаменті агропромислового розвитку Львівської обласної військової адміністрації.

При цьому, середня вартість гектара паю на Львівщині становить близько 78,71 тис. грн, що перевищує середню ціну по Україні майже вдвічі та поступається лише Київській області. Водночас за площею відчужених сільськогосподарських земель область посідає останні місця.

«Станом на сьогодні, реєстри відновили свою діяльність, нотаріуси з Державним земельним кадастром працюють у штатному режимі. Знову запрацював ринок землі. Тому вартує вкотре наголосити, що якщо власник таки вирішив продати свій пай, то необхідно пам’ятати, що до 1 січня 2030 року ціна продажу такої ділянки не може бути меншою за нормативну грошову оцінку», – зазначила директорка департаменту агропромислового розвитку Львівської обласної військової адміністрації Тетяна Гетьман.

Нагадаємо, середньозважена ціна за гектар землі в Україні становить 37900 грн. Також ми писали, що через російську агресію понад 51 тис. угод купівлі-продажу землі не відбулися.