Агромаркет

Середньозважена ціна за гектар землі в Україні становить 37900 грн

Середньозважена ціна за гектар землі в Україні становить 37900 грн

За рік з моменту відкриття ринку землі в Україні укладено понад 105 тис. правочинов.

Про це під час пресконференції з приводу річниці відкриття ринку землі повідомив заступник міністра аграрної політики та продовольства України Маркіян Дмитрасевич.

Він пояснив, що мова йде не тільки про договори купівлі-продажу землі, а й угоди щодо міни, даруванння та довічного утримання.

«Станом на початок повномасштабного вторнення рф до України, було укладено понад 102 тис. угод, відчужено близько 245 тис. земель сільськогосподарського призначення із загального обсягу землі, який становить близько 32,5 млн га», – констатував  Маркіян Дмитрасевич.

Він уточнив, що згідно із цих даних можна зрозуміти, що реформа ринку землі в Україні відбувається доволі повільно. Для прикладу, в країнах ЄС щороку відчужується близько 5% земель, але тут варто зауважити, що мова йде не тільки про землі сільськогосподарського призначення.

«Наразі середньозважена ціна за гектар в Україні становить 37900 грн. Зрозуміло, що цифра не вражає, враховуючи курс долара. Тим не менш, це на 30% більше, ніж стартова ціна на землю», – додав Маркіян Дмитрасевич.

Раніше ми писали, що найдорожче товарну землю продають на Сході України.