Агромаркет

Уряд запровадив держрегулювання цін на соціально значущі продукти

Уряд запровадив держрегулювання цін на соціально значущі продукти

Уряд запровадив граничний рівень торговельної надбавки не вище 10% на деякі продукти харчування, підтримавши на засіданні Кабміну відповідну постанову.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Так, постановою вносяться зміни до пункту 41(4) постанови КМУ від 09.12.2020 № 1236. Відтепер на період дії карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19заборонено встановлювати торговельну націнку на: хліб житньо-пшеничний; батон; крупу гречану; цукор-пісок; борошно пшеничне вищого ґатунку; макаронні вироби вітчизняного виробництва (вермішель з борошна пшеничного вищого ґатунку); молоко пастеризоване жирністю 2,5% (у плівці);

олію соняшникову; яйця курячі категорії С1; птицю (тушку курячу); масло вершкове з жирністю 72,5%.

Гранична торговельна надбавка встановлюється з урахуванням рекламних, маркетингових та логістичних послуг, а також послуг з підготовки, обробки, пакування та інших пов’язаних із реалізацією кінцевому споживачу.

«Запровадження граничних торговельних надбавок на деякі продовольчі товари на період карантину – це є одним із таких заходів. Він прийнятий в пакеті з рішенням щодо продажу 20% природного газу власного видобутку виробникам харчових продуктів, що мають істотну соціальну значущість по пільговій ціні. Граничний розмір торговельної надбавки унеможливить маніпуляцію цінами, стабілізує ринок роздрібної торгівлі продовольчими товарами та запровадить прозорий механізм ціноутворення», – прокоментував перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький. 

Нагадаємо, понад 6800 виробників соціально значущих продуктів купуватимуть газ із обмеженою націнкою.