Агромаркет

Уряд планує залучити французьких інвесторів у сільське господарство

Українська економіка відкрита для реалізації інвестиційних проектів з Францією.

Про це повідомляється на Урядовому порталі.

 Перший віце-прем’єр-міністр — Міністр економіки України Олексій Любченко під час зустрічі з представниками MEDEF International запевнив, що уряд України готовий надати всебічну підтримку французьким інвесторам у реалізації проектів в машинобудівній, транспортній галузях, виробництві електричного устаткування, видобувній сфері, спільних наукових досліджень та розробок тощо.

 «Уряд України створює сприятливий економічний клімат для залучення стратегічних інвесторів в економіку України. Для цього нещодавно був прийнятий Закон України «Про Державну підтримку інвестиційних проектів зі значними інвестиціями в Україні», також днями Уряд схвалив пакет підзаконних актів, необхідних для практичного впровадження механізмів цієї державної підтримки. Це чіткі сигнали міжнародному бізнесу, що ми готові до реалізації спільних проектів і будемо надавати підтримку інвесторам на державному рівні», — зазначив під час зустрічі Олексій Любченко.

Також він відмітив, що цей закон передбачає підтримку інвесторів, які реалізують інвестиційні проекти та створюють нові робочі місця. Обсяг інвестицій повинен становити більше 20 млн євро.

«Наразі в Україні сформовані пріоритетні групи галузей для реалізації інвестиційних проектів: машинобудування, транспорт, енергетика, сільське господарство, виробництво продуктів харчування, легка та переробна промисловості. Ми запрошуємо французькі компанії до взаємовигідної співпраці. Зі свого боку пропонуємо прийнятні умови для ведення бізнесу, вдале географічне положення для побудови логістики, робочу силу, ринки збуту та всебічну підтримку Уряду», — наголосив Перший віце-прем’єр-міністр — Міністр економіки України.

Зі свого боку, Президент Асоціації MEDEF Жофруа Ру де Безьйо підкреслив, що такі зустрічі роблять Україну більш відомою серед ділових кіл Франції, дозволяють знаходити спільні точки дотику, створювати та розвивати спільні проекти. Багато французьких компаній вже тісно співпрацюють з українськими підприємствами, але зацікавлені у поглибленні взаємодії, зокрема у втіленні інфраструктурних проектів та готові розглядати варіанти локалізації виробництва в Україні.

Загалом Франція посідає шосте місце за обсягами двосторонньої торгівлі товарами між Україною та країнами Європи з питомою вагою майже 5 % від загального обсягу. За підсумками 2020 року об`єм двосторонньої торгівлі товарами між країнами склав понад $ 2 млрд, з яких експорт — $ 592 млн та імпорт — майже $ 1,5 млрд. За підсумками 4 місяців поточного року обсяг двосторонньої торгівлі товарами збільшився на майже на 16 % у порівнянні з відповідним періодом минулого року та склав $ 855 млн. Експорт збільшився на 34,4 % та склав $ 235,5 млн, а імпорт зріс на 10 % і склав $ 619,7 млн.

Довідково

 Mouvement des entreprises de France (MEDEF), або Рух підприємств Франції, є найбільшою федерацією роботодавців у Франції. Організація створена у 1998 році та об’єднує понад 750 тис. компаній. Щороку MEDEF International організовує низку делегацій французьких бізнес-лідерів з конкретними проектами в цільових країнах.

Нагадаємо, у 2021 році в АПК очікується інвестиційний сплеск. Раніше повідомлялося, що за прогнозами, загальна сума втрат інвестицій становитиме 70–80 млрд гривень.