Агромаркет

У 2021 році в АПК очікується інвестиційний сплеск

В 2021 році у сільському господарстві й харчовій промисловості слід очікувати на помірно виражений ефект післякризового «сплеску» інвестицій.

Таку думку в матеріалі AgroТimes висловив завідувач відділу інвестиційного та матеріально-технічного забезпечення ННЦ «Інститут аграрної економіки», д. е. н. Олександр Захарчук.

Науковець нагадав, що інвестиційна криза в агропродовольчих секторах економіки в 2020 році досягла свого нижнього рівня. Тому частина інвесторів, які минулого року відклали свої інвестиційні проєкти, розпочне їх реалізовувати.

«Певний оптимізм інвесторів будуть викликати посилення міжнародної підтримки безпеки України, можливості зменшення загроз пандемії COVID-19 завдяки масовій вакцинації населення, зростання цін на сільськогосподарську продукцію і продовольство та інші чинники», – зауважив Олександр Захарчук.

Через те, що негативні інвестиційні чинники переважатимуть над позитивними, загальні обсяги капітальних інвестицій на виробництво агропродовольчої продукції не відновляться до рівня попередніх років, однак зростатимуть помірними темпами.

Олександр Захарчук переконаний: слід очікувати на розвиток виробництва продукції сільського господарства у 2021 році.

«За базовим варіантом розрахунків у цінах 2020 року буде спрямовано 45, а за оптимістичним варіантом — 48 млрд гривень або 1,7 млрд доларів», – підсумував науковець.

Нагадаємо, за прогнозами, загальна сума втрат інвестицій становитиме 70–80 млрд гривень.