Агромаркет

Україна та Ізраїль зацікавлені у розширенні співпраці в економічній сфері

Україна та Ізраїль висловили задоволення з приводу активної динаміки розвитку двосторонніх відносин, зокрема, в економічній сфері.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства економіки за результатами засідання Спільної  Українсько-Ізраїльської Комісії з питань торгівлі та економічного співробітництва під співголовуванням міністра оборони України Олексія Резнікова та міністра житлового господарства, міністра з питань Єрусалиму та традицій, міністра з питань зв’язків між урядом та кнесетом держави Ізраїль Зеєва Елькіна.

Так, сторони визначили напрями співробітництва обопільного інтересу, зокрема, торгівля, сільське господарство, забезпечення продовольчої безпеки Ізраїлю. Також розглянули можливість залучення ізраїльських компаній у національний проект по створенню та реконструкції існуючих іригаційних систем на півдні України та домовились продовжити співпрацю в енергетичній та освітньо-науковій сферах.

У контексті активізації двостороннього співробітництва у галузі охорони здоров`я сторони домовились про низку програм стажування для українських лікарів за напрямами онкології, трансплантології та інших суміжних спеціальностей.

Окремо присутні обговорили питання використанню в Україні ізраїльського досвіду водоочищення та водопідготовки. Сторони домовились про започаткування роботи   відповідної двосторонньої робочої групи.

Нагадаємо, ізраїльські іригаційні компанії мають намір працювати в Україні. Також ми писали, що Ізраїль знизить митні збори та податки на фрукти та овочі.