Агромаркет
Головне:
Агромаркет

Україна долучилася до прогрми ЄС з вилучення рідкоземельних металів із відходів виробництва фосфорних добрив

За участі Представництва України при ЄС у Брюсселі завершено підготовку проектних пропозицій для включення до програми «Європа 2027» робіт з вилучення рідкоземельних металів (РЗМ) із відходів виробництва фосфорних добрив (так званого фосфогіпсу).

Про це повідомляється на Урядовому порталі.

Мільйони тонн рідкоземельних металів накопичилися у відвалах на території країн Східної Європи, включаючи Україну.

Участь у проекті братимуть українські підприємства та установи – ДП «Бар’єр» (м. Кам’янське, Дніпропетровська область), де знаходяться поклади фосфогіпсу, Інститут біоколоїдної хімії ім. Ф. Д. Овчаренка НАН України, Інститут геотехнічної механіки ім. М. С. Полякова НАН України, «Криптон Оушн Груп», «Екомонітор», «Крипто», а також партнери з країн Європейського Союзу – Технічний університет Аахена (Німеччина), компанії «EUROTECH», «Valeo Siemens» із Бельгії, Австрії, Німеччини та Словенії.

Передбачається, що внаслідок реалізації програми буде не лише отримано широку гамму РЗМ для металургів та машинобудівників, а й повністю перетворено відходи в товарну продукцію, необхідну для будівельної галузі. Окрім того, буде звільнено земельні площі від відвалів, що забруднюють довкілля.

Нагадаємо, українську лабораторію зареєстрували в Міжнародній мережі з аналізу добрив.