Агромаркет

Україна цього сезону зможе поставити на світові ринки до 30,5 млн тонн кукурудзи, - прогноз

Україна цього сезону зможе поставити на світові ринки до 30,5 млн тонн кукурудзи, - прогноз

Відповідно до жовтневої доповіді USDA, світова торгівля кукурудзою оцінюється у 183,41 млн проти вересневої у 184,97 млн тонн. Таке скорочення відбулось за рахунок нижчого прогнозу експорту для України (-2 млн тонн), яке частково було компенсоване збільшенням прогнозу експорту для Сербії (+0,6 млн тонн).

Про це AgroTimes повідомила заступниця директора ProAgro Group Марія Колесник.

На думку експертів USDA, Україна цього сезону зможе поставити на світові ринки до 30,5 млн тонн кукурудзи.

Попри скорочення виробництва, свій прогноз експорту американської кукурудзи в сезоні 2020/21 МР американські аналітики залишили незмінним – на рівні 58 млн тонн, а перехідні залишки в країні було зменшено на 8,53 млн – до 55,04 млн тонн.

Водночас зі скороченням обсягів цьогорічного експорту було зменшено прогноз імпорту кукурудзи країнами ЄС та Іраном на 1 млн кожним, відповідно до 24 та 9 млн тонн. Кінцеві світові запаси також було зменшили на 6,34 млн до 300,45 млн тонн зерна.

«Результатом таких невтішних прогнозів стало те, що експортна ціна на кукурудзу на базисі FOB, як в Україні, так і в Сполучених Штатах перетнула психологічний рубіж у 200 доларів і завершила минулий тиждень в інтервалі від 205 до 215 доларів за тонну зерна», – зазначила Марія Колесник.

Нагадаємо,  глобальне виробництво кукурудзи експерти USDA скоротили головним чином за рахунок США та України на 3,56 млн – до 1,16 млрд. тонн.