Агромаркет

У майбутньому очікується зростання вартості землі приблизно на 40%, - огляд KSE

У майбутньому очікується зростання вартості землі приблизно на 40%, - огляд KSE

Завдяки відкриттю ринку землі для юридичних осіб з 1-го січня 2024 року, у майбутньому очікується зростання вартості землі приблизно на 40%, а отже і капіталізація ринку земель збільшиться до майже 50 млрд дол. США.

Про це йдеться в новому випуску аналітичного огляду ринку земель України, підготовленого KSE Агроцентр за підтримки Програми USAID з аграрного і сільського розвитку — АГРО.

Тобто потенційний обсяг кредитного фінансування міг би скласти 17,5 млрд дол. США. Це б своєю чергою дозволило перекрити розрив у фінансуванні українського агросектору, який наразі становить близько 21 млрд дол. США, і таким чином задовольнити потреби у короткостроковому фінансуванні, а також інвестиціях у відбудову, відновлення й розвиток.

«Щобільше, подальший розвиток ринку, підвищення його прозорості сприятимуть зростанню коефіцієнта ліквідності землі до показників розвинутих країн – на рівні 0,6-0,8, що буде автоматично збільшувати обсяг можливого кредитування», – впевнені у KSE Агроцентр.

Нагадаємо, середньозважені ціни на сільгоспземлю поволі знижуються. Також ми писали, що частка землі сільгосппризначення у структурі забезпечення виданих кредитів зросла на 4%.