Агромаркет
Головне:
Агромаркет

У 2019 році Україна експортувала продукції сільгоспвиробництва на $22,2 млрд

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

У 2019 році частка сільськогосподарської продукції та продовольства (групи 1-24 УКТЗЕД) у загальних обсягах українського експорту склала 44,3%, або $22,2 млрд.

Про це повідомляють аналітики «Економічного дискусійного клубу».

Так, порівняно з 2018 роком, обсяги аграрного експорту зросли на 19%, тоді як загальний експорт товарів з України за цей період збільшився на 6%.

Обсяги імпорту аграрної продукції до України були майже вчетверо меншими, порівняно з обсягами її експорту, та склали $5,7 млрд.

Частка імпорту сільгосппродукції та продовольства у минулому році становила 9,4% від загальних обсягів імпорту та зросла, порівняно з 2018 роком, на 13%.

Сальдо зовнішньої торгівлі аграрною продукцією також зберегло свою багаторічну позитивну стабільність і склало за підсумками року $16,4 млрд. Водночас загальне сальдо зовнішньої торгівлі товарами у 2019 році було негативним («мінус» $10,3 млрд).

«Провідну роль у вітчизняному аграрному експорті відіграє продукція рослинного походження, частка якої у структурі − 58%. Характерними представниками цієї підгрупи є зернові культури, передусім, пшениця, кукурудза та ячмінь, сукупна частка яких у групі складає 74%, а також насіння олійних культур, переважно соєвих бобів та насіння ріпаку, з часткою 20%», – ідеться в повідомленні.

На жири та олії рослинні, насамперед олію соняшникову, припадає 21% сільськогосподарського експорту. Ще 14% експорту – це готові харчові продукти (борошно, цукор, спирт, тютюнові вироби тощо).

Частка продукції тваринного походження є найменшою та становить близько 6%. Найхарактернішим представником українського експорту у цьому сегменті є м’ясо та субпродукти з птиці, питома вага яких тут складає понад 46%.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: