Агромаркет
Головне:
Агромаркет

Світові площі під ріпаком у 2021/22 МР зростуть майже на 1,5%, – прогноз

У 2021/22 маркетинговому році світові площі під ріпаком можуть досягти 35,6 млн га – на 1,4% більше, ніж в поточному маркетинговому році.

Про це повідомляє topagrar.com, посилаючись на прогноз Міжнародної зернової ради (IGC).

Згідно із прогнозами Федерального університету Ору-Прето (UFOP), найбільше збільшення посівних площ очікується в Канаді – до 8,7 мільйона гектарів ріпаку, що на 4,6% більше, ніж в попередньому році. Однак чи це відбудеться, можна буде проаналізувати лише навесні, коли розпочнеться посівна кампанія. Проте порівняно низькі запаси в Канаді і високі ціни на ріпак говорять на користь розширення вирощування.

У 2020/21 році, ймовірно, буде також посіяно більше олійного ріпаку в інших важливих країнах, що розвиваються, включаючи Індію, де очікується збільшення посівних площ на 2,8% до 7,4 млн га та Росію – на 1,1% до 1,4 млн га.

З іншого боку, згідно з дослідженням Agrarmarkt Informations-Gesellschaft (mbH), площі під ріпаком в країнах ЄС-27 + Великобританія, ймовірно, зменшаться на 0,1 млн га, до 5,5 млн га.

Очікується розширення посівів у Німеччині і Польщі, але цього недостатньо, щоб компенсувати очікуваний спад у Франції, Південно-Східній Європі і Великобританії. IGC очікує різкого спаду на 16,4% до 0,9 млн га в Україні в результаті занадто посушливих умов посіву.

Нагадаємо, згідно з дослідженням, регулятори росту сприяють підвищенню врожаю озимого ріпаку.