Агрономія

Регулятори росту сприяють підвищенню врожаю озимого ріпаку, - дослідження

Застосування регулятора росту при обробці насіння ріпаку озимого створює сприятливіші умови для формування врожайності зеленої маси і сухої речовини культури.

Таку закономірність встановили науковці Інституту зрошуваного землеробства НААН в ході трирічних досліджень, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Середня прибавка врожаю зеленої маси на варіантах досліду, де препаратом обробляли насіння культури перед сівбою, до контролю була максимальною й становила 0,59 т/га.

На варіантах, де застосовували регулятор росту показник сухої речовини був більшим на 13,4–25,3%, порівнюючи з контролем (без обробки).

За обробки регулятором росту вегетуючих рослин урожай зеленої маси був дещо меншим, але все ж більшим від аналогічного показника на варіантах контролю. Уміст каротину в зеленій масі також перевищив показники на варіантах досліду без обробки.

Щодо впливу на процес формування продуктивності культури, то на варіантах, де застосовували регулятор росту, врожайність була більшою проти варіантів контролю: насіння – на 0,28-0,52 т/га, макухи – на 0,24-0,43, олії – на 0,13-0,26 т/га.

Нагадаємо, в «УкрАгроКом» розповіли про тонкощі підживлення озимого ріпаку. А Канаді прогнозують найнижчий за останні 5 років урожай ріпаку.