Агромаркет

Світові ціни на пшеницю впали на 14,5%, - ФАО

Світові ціни на пшеницю впали на 14,5%, - ФАО

Середнє значення Індексу цін на зернові ФАО у липні становило 147,3 пунктів, що на 19,1 пункт (11,5 відсотка) нижче за червневий показник, але на 21,0 пункт (16,6 відсотка) вище рівня липня 2021 року. Падіння міжнародних цін торкнулося всіх видів зернових, включених до цього індексу.

Про це йдеться у звіті ФАО.

У липні світові ціни на пшеницю впали на 14,5 відсотка, що частково зумовлено досягнутою між Україною та рф домовленістю про розблокування основних чорноморських портів та вказує на подальше відновлення експорту зерна з України. Крім того, зниженню цін сприяв початок збирання врожаю в Північній півкулі і, як наслідок, збільшення пропозиції. Водночас міжнародні ціни на пшеницю все ще на 24,8 відсотка вищі за показники липня минулого року. Міжнародні ціни на фуражні зернові також продовжують демонструвати тенденцію до зниження ось уже четвертий місяць поспіль: вони опустилися на 11,2 відсотка порівняно з минулим місяцем, але залишаються на 12,1 відсотка вище за рівень минулого року.

Основною причиною падіння світових цін на кукурудзу на 10,7 відсотка стало укладання угоди про розблокування українських портів. Внесок у зниження цін також внесло сезонне збільшення пропозиції в Аргентині та Бразилії, де збиральна йде випереджаючими темпами порівняно з минулорічними показниками. Скорочення котирувань пшениці та кукурудзи також спровокувало падіння цін на сорго та ячмінь на 12,8% та 12,6% відповідно.

Раніше ми писали, що переробники купують пшеницю по 4-5 тис. грн/т з доставкою на млин. Також повідомлялося, що USDA погіршило прогноз щодо виробництва української пшениці