Агромаркет

Створення реєстру надійних постачальників спонукає до виконання форвардних контрактів, – фахівець

Наразі проблема із невиконанням форвардних контрактів в Україні полягає у відсутності дієвих засобів впливу на агровиробників, які порушують угоди. Створивши систему, що притягне до відповідальності таких підприємців та вплине на їх репутацію, можна буде цивілізовано користуватися цим інструментом.

Про це зазначив CEO Агропросперіс Банк Сергій Щепанський під час конференції «Чи є майбутнє у форвардних контрактів в Україні?».

«Механізм дії форвардних контрактів вимагає великої роботи всіх учасників процесу. Зокрема, всі повинні розуміти, що це інструмент для фіксування свого заробітку, нівелювання ризиків, а не можливість заробити максимально. Це те, що дає можливість прогнозувати доходи агровиробника, банкам, трейдерам і робить всю систему стійкою до будь-яких коливань, подій на ринку», – зазначає фахівець.

За його словами, необхідно створювати таку систему, щоб ефект втрат від невиконання контрактів був більшим, ніж сума, яку фермер може одноразово заробити.

«Потрібно створити бюро кредитних історій, реєстр надійних постачальників, правову основу, щоб такі питання вирішувалися не 5 років в судах, а дуже швидко. Якщо людина допустила дефолт і є докази, то вона зобов’язана відшкодувати завдані збитки», – додає Сергій Щепанський.

Нагадаємо, що УЗА має намір створити публічний реєстр недобросовісних виконавців форвардних контрактів. Разом з тим період контрактації врожаю нового сезону зсувається в часі.

АgroТimes