Агромаркет

Стрімке поширення коронавірусу посилює тиск на експортні котирування української кукурудзи

Експортні котирування на українську кукурудзу опинилися під тиском низки чинників, зокрема, – обвал вартості нафти, сильна волатильність ф’ючерсів, низький зовнішній попит на тлі стрімкого поширення коронавірусу в світі.

Про це повідомляє Refinitiv Agriculture на своєму Телеграм-каналі.

Зовнішній попит на кукурудзу дуже слабкий, торгівля кукурудзою на базисі FOB Одеса малоактивна, повідомляють українські трейдери.

«На цінову ситуацію також тиснуть великі запаси кукурудзи в портах. При необхідності звільнити портові потужності продавці можуть вимушено піти на зниження ціни продажів», – ідеться в повідомленні.

На базисі CPT-Одеса ціна кукурудзи тримається на досить високому рівні і майже не змінилася, в порівнянні з минулим тижнем, не дивлячись на глобальну знижувальну тенденцію. Трейдери також відзначають, що пропозиція кукурудзи і кількість угод з початку поточного тижня зиросли.

Крім того, девальвація гривні призвела до незначного зниження ціни в доларах, що не відбилося на ціні в гривневому еквіваленті. Загальний негативний тренд стимулює фермерів продавати кукурудзу, запаси якої ще великі, за поточними досить привабливими цінами. При цьому очікування можливого зниження цін підштовхує виробників реалізовувати запаси якомога швидше.

Нагадаємо, ціни на соняшник опускаються через посилення паніки на світових фінансових та товарних ринках.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!