Агромаркет

Середньозважена ціна на землю зросла на 10,4%

Середньозважена ціна на землю зросла на 10,4%

За результатами трьох кварталів 2023 року середньозважена ціна на землю в Україні зросла на 10,4% до 38,5 тис. грн/га.

Про це йдеться в аналітичному огляді «Земельний ринок України» за 3 квартал та за вересень 2023 року, який підготував KSE Агроцентр за підтримки Програми USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО).

Враховуючи, що в Україні 31,1 млн га землі у приватній власності, зростання ціни на 10,4% дорівнює збільшенню капіталізації ринку сільгоспземель на 115,1 млрд грн, що дорівнює приблизно десятій частині доходів загального фонду бюджету країни у 2023 році.

Так, у третьому кварталі цього року відбулося 21,4 тис. транзакцій купівлі-продажу ділянок сільськогосподарського призначення площею 43,5 тис. га. Для порівняння: у другому кварталі 2023 року було укладено 21,4 тис. договорів купівлі-продажу сукупною площею 44,0 тис. га. При цьому, обсяги ринку у другому та третьому кварталах цього року значно переважають показники першого кварталу, в якому було укладено лише 15,7 тис. угод сукупною площею 32 тис. га.

У четвертому кварталі ринок землі може зрости ще більше, адже після завершення жнив і вивільнення додаткових ресурсів для купівлі землі, очікується активізація покупців і відтак збільшення попиту на купівлю земельних ділянок.

Нагадаємо, на Вінниччині найдорожча середня ціна 1 га землi.