Агромаркет
Головне:
Агромаркет

Ринки пальмової та соєвої олії поступово відновлюються

Попри різке зниження цін на нафту, ринки пальмової та соєвої олії поступово відновлюються після падіння минулого тижня, але ціни на соняшникову олію залишаються під тиском низького попиту.

Про це повідомляють аналітики електронної зернової біржи GrainTrade.

На біржі в Чикаго травневі ф’ючерси на сою подорожчали на 1% до 523 $/т, а на соєву олію – на 3% до 1194 $/т на тлі активізації попиту та недостатньої кількості опадів в Аргентині.

Соя в Бразилії зібрана на 78-79% площ, але прогнози врожаю різняться. Агенція AgRural оцінює його у 133 млн т, а Agroconcult – у 137,1 млн т. Тому фінальні дані по врожаю найближчим часом сильно вплинуть на світовий ринок.

Ціни на аргентинську соєву олію залишаються на рівні 1150-1200 $/т FOB Up River, і обсяг пропозицій зростає по мірі просування збирання врожаю.

Червневі контракти на пальмову олію на малайзійській біржі подорожчали на 1,7% до двотижневого максимуму 3802 рінггитів/т або 920,58 $/т на прогнозах зростання експорту у квітні в більшій мірі, ніж виробництва. Проте в березні активніше зростало виробництво, що призвело до нарощування запасів пальмової олії.

Висока премія за соняшникову олію у порівнянні з соєвою або пальмовою продовжує тиснути на ціни чорноморської соняшникової олії, які залишаються на рівні 1500-1530 $/т FOB.

Ціни на соняшникову олію з нового врожаю знаходяться на рівні 1100-1200 $/т FOB, що змушує покупців переносити закупівлі на кінець року.

Після зниження закупівельних цін на соняшник до 22400-23000 грн/т з доставкою на завод виробники практично зупинили продажі та очікують відновлення цін до рівня 25000 грн/т.

Нагадаємо, найбільші імпортери української олії – Індія та Китай. Також ми писали про те, що котирування на сою та соєву олію виросли на 5%.