Агромаркет

Реальне ВВП зросте на 4,3% за інфляції 8,6%, - прогноз

Консенсус-прогноз щодо середньорічного індексу споживчих цін у 2021 році досяг 7,7%, що на 1,3 процентних пункту перевищує прогноз на початку року.

Про це йдеться у статті АgroТimes.

Згідно із прогнозом Незалежної асоціації банків України, консенсус-прогноз середнього обмінного курсу на 2021 становить 28,39 грн/$.

За базовим (найбільш імовірним) сценарієм, який розробили у квітні аналітики Альфа-Банку Україна, у 2021 році очікується зростання реального ВВП на 4,3% за інфляції 8,6%.

Незважаючи на посилення карантинних обмежень у багатьох регіонах України за останні тижні, спостерігається доволі стійка динаміка споживчого попиту на тлі стабільного зовнішнього попиту.

«У ІІ кварталі економіка продемонструє приголомшливе зростання більш як на 10% рік до року, експлуатуючи ефект порівняння з дуже слабким ІІ кварталом 2020 року. У другому півріччі 2021 року помірне відновлювальне зростання підживлюватиметься очікуваним послабленням карантинних обмежень та подальшим зростанням реальних наявних доходів, а також збільшенням врожаю у агросекторі», – вважають у фінустанові.

Утім, аналітики банку зазначають, що відновлення не буде однорідним. У галузевому розрізі посилюється роль торговельного сектору, який вже нині перевищує докоронакризові показники. Разом з тим промисловість, транспорт та готельно-ресторанна галузь не зможуть повноцінно відновитися цього року.

При цьому, помірний торгівельний дефіцит забезпечить стабільність обмінного курсу: середньорічний курс у 2021 році може становити 28 грн/дол.

Нагадаємо, аграрії поліпшили оцінки щодо бізнес-клімату України.