Агромаркет

Рада ухвалила законопроєкти про боротьбу з «чорним зерном» та неповернення валютної виручки

Рада ухвалила законопроєкти про боротьбу з «чорним зерном» та неповернення валютної виручки

Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому законопроєкт №10168-2, яким внесяться зміни до Податкового кодексу щодо здійснення зовнішньоекономічних операцій з експорту деяких товарів.

Про це у своєму Телеграм-каналі розповів народний депутат України Олексій Гончаренко.

«За» законопроєкт проголосувало 236 нардепів.

«Під час розгляду правок до другого читання, вдалося трошки виправити божевільні норми. Але! Це чистий договоряк проти аграріїв. Дуже погана ініціатива, яка тільки шкодитиме нашій економіці», – зауважив Олексій Гончаренко.

Своєю чергою народний депутат, перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк у своєму Телеграм-каналі повідомив, що під час розгляду законопроєкту у другому читанні парламент не підтримав «корупційну правку (нові «соєві правки») від Шурми №32 проти якої виступили всі бізнес-асоціації». Замість неї нардепи прийняли нормальну правку №33.

Крім того, парламент 232 голосами підтримав правку, якою скасовуються штрафи за неподання звітів по КІКам  (контрольованим іноземним компаніям) до кінця воєнного стану.

Також, за словами Олексія Гончаренка, нардепи під час засідання ВР 8 травня ухвалили у другому читанні законопроєкт №10169-2 про внесення змін до Митного кодексу. Законопроєкт був підтриманий голосами 235 парламентарів.  

Член аграрного комітету ВР Сергій Лабазюк у своєму Телеграмм-каналі своєю чергою повідомив, що проєкти №10168-2 та №10169-2  є комплексними і регулюють 2 блоки:

 – питання вивезення агропродукції з посиленим контролем повернення валютної виручки;
 – особливості орендної ставки земель товариства 100% акцій якого належать державі.
 
Щодо 1-го:

–  запровадження механізму режиму “експортного забезпечення” 0%, 14%, 20% – залежно від групи товарів;
–  оснований механізм — перед експортом сплата відповідної ставки ПДВ, згаданих вище (хоча виглядає більше як експортне мито).

–  Якщо протягом строків валютного контролю (зараз 90 днів) резидент отримав валюту в Україну — реєструєш розрахунку коригування до податкової накладної з 14% на 0%.

Таким чином, ті чорні експортери, які не повертають у державу валюту змушені будуть добре за це заплатити.
 
Щодо 2-го:

– Це детінізація оренди земель держпідприємств.Визначається мінімальна ставка оренди в 12%, а далі, за результатами аукціону, суборенда може бути суттєво більша.

Раніше було названо недоліки законопроєктів про боротьбу з «чорним зерном» та неповерненням валютної виручки.