Агромаркет

Рада ухвалила закон щодо продовження терміну реєстрації невитребуваних паїв

Рада ухвалила закон щодо продовження терміну реєстрації невитребуваних паїв

Верховна Рада України ухвалила у другому читанні та в цілому проєкт Закону України щодо захисту інтересів власників земельних часток (паїв), а також застосування адміністративної процедури у сфері земельних відносин» (№11150).

Про це у Телеграм-каналі повідомив народний депутат, перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк.

Законопроект, зокрема, передбачає:
– продовження строку оформлення права власності на земельні паї та терміну реєстрації невитребуваних земельних ділянок до 2028 року, через триваючу війну та окупацію частини території України, оскільки це ускладнює для власників дотримання поточних термінів. Це допоможе захистити права власників паїв, внести зміни у регулюванні земельних відносин в умовах війни тощо;
– відновлення обов’язковості підвищення кваліфікації сертифікованих інженерів-землевпорядників; 
– продовження до 2026 року пілотного проєкту з внесення відомостей до Державного земельного кадастру сертифікованими інженерами-землевпорядниками тощо.

Окрім того, проєктом пропонується передбачити особливості адміністративної процедури у сфері земельних відносин.

Нагадаємо, з відкриттям ринку землі в Україні законно дозволено відчуження земель сільгосппризначення за договором дарування.