Агромаркет
Головне:
Агромаркет

Презентовано портал інфраструктури геопросторових даних

Міністерство аграрної політики та продовольства і Держгеокадастр презентували геопортал пілотного проекту Національної інфраструктури геопросторових даних.

Про це на своїй Фейсбук-сторінці повідомив міністр агрополітики та продовольства Роман Лещенко.

За його словами, геопортал забезпечує користувачам можливість простого пошуку та безперешкодного доступу до будь-яких даних національного, регіонального та місцевого рівнів на єдиній картографічній основі: про землю, воду, ліс, природні ресурси, інфраструктуру, комунікації.

«Найголовніше: дані не зібрані фізично, а інтегруються в режимі онлайн. Тобто щойно десь у Миколаєві були внесені зміни в містобудівну документацію, ви побачите ці зміни, у якому б місті чи селі ви б не знаходились. Не треба чекати, поки дані опиняться у загальній базі. Доступ до інформації на порталі безкоштовний», – зауважив Роман Лещенко.

Міністр додав, що до геопорталу пілотного проєкту вже підключені різноманітні дані центральних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та територіальних громад.

Наразі користування порталом вже доступне експертам, а громадяни отримають доступ у травні.

Надалі, під час вдосконалення функціоналу та наповнення пілотного геопорталу даними, міністр розраховує на запровадження додаткових послуг, аналітичних елементів чи розроблення прикладних кейсів для кожної сфери економіки держави.

Нагадаємо, в Україні буде інтегровано статистичні та геопросторові дані. Раніше ми також повідомляли про те, що у Держгеокадастрі презентували нову стратегію розвитку служби та поповнили кадастрову карту новими інформаційними шарами.