Агромаркет

Під час митного оформлення доцільніше укладати зовнішньо-економічний договір, аніж інвойс, – експерт

Для оформлення на Митниці експортерам потрібно подавати Митну Декларацію типу ЕК10  з  усіма необхідними документами, а в разі користування послугою митного брокера, – лише документи.

Про це розповіла керівник митно-брокерськго відділу групи логістичних компаній ZAMMLER Юлія Клопотюк.

Перелік документів для митного оформлення:

  • Інвойс (Рахунок – фактура). Часто інвойс може заміняти Зовнішньо-економічний договір (ЗЕД), оскільки він містить ті ж самі дані. Якщо ж у вас є ЗЕД, то в інвойсі обов’язково треба вказувати його номер і дату.
  • Видаткова накладна. Вона подається, якщо відправником товару є не виробник. Ви підтверджуєте,  де взяли товар.
  • Транспортні документи. Вони будуть містити інформацію про відправника, одержувача, товар, вагу та вид транспорту.
  • ЗЕД. Це основний документ, адже він забезпечує врегулювання відносин між відправником і одержувачем. Прописуються реквізити, умови оплати та доставки, на основі цього формуються ризики, тобто, хто несе відповідальність на тому чи іншому етапі за страхування, доставку, виплату штрафу чи компенсації в разі втрати вантажу. Також обов’язковою умовою договору є прописування документів, які будуть поставлятися з товаром.

«Я б рекомендувала укладати ЗЕД, тому що там прописується відповідальність сторін, зокрема, щодо якості товару. Якщо ж ви поставляєте товар по інвойсу, то не можете цього зазначити. Важливим для окремих товарів є Ветеринарний сертифікат. Наразі за законодавством цей документ для Декларації не потрібен, втім, він, мабуть, найголовніший для імпортера, адже отримання цього сертифікату супроводжується відбором продукту для дослідження в лабораторії на наявність шкідливих речовин», – додала Юлія Клопотюк.

Нагадаємо, процедуру акредитації експортерів на митниці спростили.