Агромаркет
Головне:
Агромаркет

Парламентський комітет підтримав створення Фонду часткового гарантування агрокредитів

Комітет Верховної Ради з питань аграрної та земельної політики розглянув та підтримав підготовлені до другого читання законопроекти №3205-2 щодо Фонду часткового гарантування кредитів в сільському господарстві, а також №4046 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо стимулювання діяльності фермерських господарств».

Про це повідомляє прес-служба Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

Реалізація законопроекту №3205-2 покращить доступ малих та середніх сільгоспвиробників до кредитних ресурсів та сприятиме стабільності функціонування сільського господарства в Україні. Документом визначаються особливості створення та діяльності Фонду, тип власності та корпоративного управління.

«Фонд надаватиме часткові гарантії по виконанню кредитних зобов’язань сільгоспвиробниками. Це підвищить шанси фермерів на отримання кредитних коштів та сприятиме розвитку їхнього бізнесу», – прокоментував міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

Законопроект №4046 спрямований на розвиток фермерського руху та залучення сільської молоді до агровиробництва.

Зокрема, документом пропонується:

– унормувати склад земельних ділянок фермерських господарств;

– визначити коло отримувачів державної підтримки через Український державний фонд підтримки фермерських господарств;

– уточнити деякі поняття щодо визначень виду фермерського господарства;

– запровадити державну підтримку фермерському господарству, голова якого має вік до 35 років (включно).

«Реалізація цього законопроекту надасть можливість молодим фермерам отримати цільову державну підтримку та реалізувати свої підприємницькі ініціативи», – підкреслив міністр.

Нагадаємо, попит на агрострахування зростає прямо пропорційно до змін клімату. Також ми писали про те, що держава має запобігати дефолтам по форвардам за допомогою страхування агробізнесу.

Журнали