Агромаркет

«Омолодження» галузі: в Україні знизився середній вік пасічників

Виробництво меду в Україні у 2019 році, за різними оцінками, склало 100-110 тис. тонн, з яких було експортовано 55,6 тис. тонн.

Про це повідомив співвласник ТМ «Знатний Мед» Валерій Курейко в ході прес-конференція на тему «Україна напередодні медового сезону: тренди та прогнози».

За його словами, у 2014-2016 роках в Україні спостерігалося зниження обсягів виробництва меду, в тому числі через втрату контролю над Кримом та частиною Донецької та Луганської областей. Разом з тим, офіційні дані не відображають всю картину, оскільки в Україні понад 90% приватних пасік не зареєстровані.

Разом з тим, експорт меду в Україні зростає з 2011 року. Так, наприклад, у 2014-2015 роках він уже становив понад 36 тис. тонн, у 2016-му – понад 56 тис. тонн. Найуспішнішим для експортерів був 2017 рік, коли було експортовано 67,8 тис. тонн меду.

Також істотно зросла і кількість самих експортерів: якщо у 2010 році їх було 2-3 компанії, то сьогодні – понад 70.

На думку експерта, в Україні переважають малі пасіки, при цьому основний товарний мед виробляють середні і великі. Кількість пасік в Україні наразі налічує приблизно 500 тис., а середніх вік бджолярів значно «помолодшав».

«Малою пасікою сьогодні вважається пасіка до 50 бджолосімей. Середня пасіка – від 50 до 300 бджолосімей, саме такі пасіки і складають ядро українського бджільництва, те, на чому воно тримається. Великою пасікою вважається та, що налічує від 300 до 1000 бджолосімей, але в Україні є вже кілька пасік де бджолосімей більше – 5-10 тисяч», – зазначив Валерій Курейко.

Він також спрогнозував: якщо погода буде сприятливою, а саме: не буде проливних дощів і тривалих (2-4 тижні) посушливих періодів під час цвітіння ключових медоносів, то урожай меду цього року буде хорошим, тоді як торік погодні сюрпризи часто знижували збір того чи іншого виду меду.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!