Агромаркет

Обсяги капітальних інвестицій у сільське господарство у 2020 році скоротяться щонайменше на 5%, – прогноз

За існуючих умов інвестиційної діяльності у 2020 році загальні обсяги капітальних інвестицій у виробництво продукції сільського господарства у цінах 2019 року становитимуть близько 51 млрд грн, або $2 млрд. Це на 5% менше від показника 2019 року та на 17-20% менше від результатів 2017 і 2018 років.

Про такий прогноз науковців ННЦ «Інститут аграрної економіки» поінформував завідувач відділу інвестиційного та матеріально-технічного забезпечення установи Олександр Захарчук.

Втім, за його словами, у разі погіршення ситуації та за умов синергії наявних та нових негативних чинників, зокрема, погіршення фінансового стану підприємств, зменшення реалізації інвестиційних проєктів в агропромислове виробництво, а також світова економічна криза, пов’язана з пандемією COVID-19, – можна очікувати зниження обсягу інвестицій додатково ще на 15-20% – до 1,6-1,7 млрд дол. США.

Новим негативним чинником може стати запровадження обігу земель сільгосппризначення, який має запрацювати в Україні з 1 липня 2021 року.

За розрахунками вчених інституту, обсяги прямих іноземних інвестицій в сільському господарстві України у 2020 році залишиться на рівні минулого року і становитиме близько $560 млн.

«Пріоритетним напрямком інвестування у сільському господарстві України в 2020 році залишатиметься рослинництво як більш прибуткова та експортоорієнтована галузь, продукція якої є конкурентоспроможною на внутрішньому та зовнішньому ринках», – зазначив Олександр Захарчук.

Так, найбільшу інвестиційну привабливість у рослинництві матиме виробництво ягід, соняшнику, винограду, ріпаку та проса, у тваринництві – виробництво молока, м’яса птиці та свинини.

Прогнозований обсяг капітальних інвестицій у 2020 році стримуватиме розширення відтворення капіталу сільського господарства, необхідного для забезпечення продовольчої безпеки держави та розширення її експортного потенціалу.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!