Агромаркет

Інвестиції в аграрний сектор зменшуються четвертий рік поспіль

Сільське господарство генерує близько двох третин капітальних інвестицій для агропромислового сектору економіки. Торік інвестиції в агропромисловий сектор становили 15,7% від загальнодержавних.

Про це AgroTimes повідомив Олександр Захарчук, доктор економічних наук, професор, завідувач відділу інвестиційного та матеріально-технічного забезпечення Національний науковий центр «Інститут аграрної економіки».

Найкращі показники були у 2016-му та 2017-му — відповідно 20,0 та 18,5%.

«Останні чотири роки інвестиції в аграрний сектор зменшуються, але вони є все таки більшими, ніж були у 2009–2014 роках в межах 10–15%», – зауважив науковець.

За словами Олександра Захарчука, інвестиційний спад 2020 року негативно позначився на темпах розвитку економіки, продовольчій безпеці держави, а також на валютних та бюджетних надходженнях у державу в поточному та наступних роках.

«Тому необхідно вирішити заходи щодо пріоритетної активізації інвестиційної діяльності у 2021 році та наступних роках в агропродовольчих секторах економіки, які нададуть поштовх для розвитку всієї національної економіки», – підсумував він.

Нагадаємо, на купівлю землі з активної інвестдіяльності може бути вилучено близько 70 млрд грн. Раніше ми писали, що підстав для активізації інвестдіяльності в агро поки що немає.