Агромаркет

Названо основні помилки при розблокуванні податкових накладних

Названо основні помилки при розблокуванні податкових накладних

Розблокування податкових накладних в деяких контрагентів не виходить з першого разу.

В Телеграм-каналі «Агробізнес: земля і податки» фахівці ЮФ Martyniv Law назвали найчастіші причини, чому не виходить розблокувати податкові накладні.

Перша причина – надто швидка реакція. Коли бухгалтер отримує «квитанцію щастя», то природно хоче якнайшвидше розблокувати накладну. Є і інша мотивація, контрагент утримує орієнтовно від 10 до 20% оплати до моменту реєстрації накладної. Може мати місце ситуація, коли документи відправлені, а самі пояснення ні, документи відправлені окремими повідомленнями (податкова візьме до уваги лише перше), документи з описка ми, помилками і багато іншого.

Тут з високою вірогідністю буде відмова в реєстрацї. «Водночас на етап «подання пояснень» ми маємо широкі строки – 365 днів! Це не означає, що рік треба їх готувати, але точно є час для складення детальних пояснень, бухгалтерської довідки, якщо є помилки чи отримати  відсутні документи. Адже на подання скарги на відмову по поясненнях – 10 днів», – уточнюють у ЮФ Martyniv Law.

Друга причина – задато замало або забагато документів. Щоб вибрати, які документи подавати потрібно розуміти причину блокування.Надавати все підряд, – помилка; не подати жодного документа, особливо, що підтверджує рух ТМЦ – суттєво знижує шанси на розблокування.

Фахівці не радять ігнорувати адміністративну процедуру розблокування накладних і одразу йти до суду.

«Накладні, які податкова розблокувала по поясненнях чи по скарзі реєструються автоматично. А за рішенням суду можна чекати роками, бо таких рішень в податкової тисячі», – додають у ЮФ Martyniv Law.

Нагадаємо, з 27 травня відновлено реєстрацію податкових накладних.