Агромаркет

Міністр агрополітики пропонує встановити 14% ПДВ на всі види сільгосппродукції

В Україні потрібно встановити знижену ставку ПДВ на рівні 14% на всі без виключення види сільгосппродукції. Завдяки такому кроку державі вдасться знизити ціни на соціально значущі продукти харчування.

Про це повідомив міністр агрополітики Роман Лещенко.

Коментуючи ініціативи уряду щодо обмеження експорту соняшнику, він назвав такі заходи радянськими практиками адміністративного регулювання, які в умовах ринкової економіки дають негативний ефект або відразу, або згодом.

Він вважає заборону експорту соняшнику є протиправною мірою, яка створює передумови для узгоджених антиконкурентних дій..

«Відповідальна державна політика в даному випадку – це системні заходи щодо зниження цін на всі соціально значущі продукти харчування, які входять в продуктовий кошик українського споживача. В усьому світі і, перш за все, в ЄС цього досягають введенням зниженої ставки ПДВ для таких продуктів. Наша пропозиція встановити ставку 14% ПДВ на всі види с.г продукції без будь-яких виключень», – написав Роман Лещенко на своїй Фейсбук-сторінці.

На переконання міністра, спроба здешевити окремий продукт за рахунок українських аграріїв – це небезпечний захід, який не тільки загрожує розвитку аграрної галузі та не вирішує комплексно проблему, але також може призвести до того, що держава буде змушена компенсувати аграріям збитки, завдані такими рішеннями.

Нагадаємо, експорт української соняшникової олії на 2020/2021 рік обмежено. Також ми повідомляли, що в Мінекономіки розповіли про строки перегляду Меморандуму щодо обмеження експорту олії.