Агромаркет

В Мінекономіки розповіли про строки перегляду Меморандуму щодо обмеження експорту олії

Меморандум про взаєморозуміння щодо обмеження експорту соняшникової олії можна буде переглянути влітку.

Про це під час вебінару «Олійний сектор: зростання цін – де психолологічний бар`єр» повідомив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Висоцький.

Він нагадав, що Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко та асоціація «Укроліяпром» підписали Меморандум про взаєморозуміння з метою забезпечення прогнозованого режиму експорту олії соняшникової на 2020/2021 маркетинговий рік. У ньому сторони узгодили граничні обсяги експорту соняшникової олії на 2020/2021 МР, які становлять 5,380 тис. тонн до 1 вересня 2021 року.

«Якщо ця домовленість виконується, держава не регулює і жодним чином не обмежує експорт. Наша десятирічна історія меморандумів по зерну доводить, що завжди вони виконуються. Але у разі невиконання угоди в держави є повноцінне право закрити експорт з 1 вересня», – зауважив Тарас Висоцький.

Він впевнений, що обсяги експорту соняшникової олії не будуть перевищені й виробники продовжать роботу, адже ця галузь забезпечує роботою близько 100 тис. осіб.

За словами Тараса Висоцького, якщо умови зміняться на краще, Меморандум передбачає можливість перегляду обсягів експорту соняшникової олії за згодою всіх підписантів.

«Не виключаю, що 1 липня чи 1 серпня, коли вже буде повністю зрозуміло, яка кількість посівних площ та стан посівів насіння соняшнику врожаю поточного року і наступного маркетингового року, Меморандум можна буде переглянути», – підкреслив заступник міністра.

Нагадаємо, експорт української соняшникової олії на 2020/2021 рік обмежено.