Агромаркет
Головне:
Агромаркет

Експорт української соняшникової олії на 2020/2021 рік обмежено

Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко та асоціація «Укроліяпром» підписали Меморандум про взаєморозуміння з метою забезпечення прогнозованого режиму експорту олії соняшникової на 2020/2021 маркетинговий рік.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

У відповідному додатку до Меморандуму сторони узгодили граничні обсяги експорту соняшникової олії на 2020/2021 МР, які складають 5,380 тис. тонн.

«Визначений оптимальний об’єм експорту олії, з одного боку, заспокоїть внутрішній ринок і наших споживачів. З іншого боку, погоджений граничний обсяг жодним чином не вплине на наші міжнародні зобов’язання і ми збережемо статус лідера на світовому ринку експортерів такої продукції», – зауважив міністр Ігор Петрашко.

За даними Держмитслужби, за 7 місяців поточного МР на зовнішні ринки поставлено 3,520 тис. тонн соняшникової олії.

У 2020/2021 МР виробництво соняшникової олії передбачається на рівні 5,920 тис. тонн. До підписання Меморандуму з учасниками ринку експорт оцінювався у 5,520 тис. тонн. Внутрішнє споживання соняшникової олії в Україні складає 400 тис. тонн. 

Нагадаємо, в УЗА вважають, що обмеження експорту соняшникової олії призведе до втрати $3 млрд валютної виручки. Також ми писали про те, що найбільші імпортери української олії – Індія та Китай.