Агромаркет
Головне:
Агромаркет

Мінекономіки проводить наради з участниками нафтогазового ринку щодо стабілізації ситуації із дизпальним

У Мінекономіки відбулась онлайн-зустріч з учасниками нафтогазового ринку щодо стабілізації ситуації із дизпальним та скрапленим газом на тлі заяви  компанії  Proton Energy Group щодо призупинення постачань на український ринок.

Про це повідомляє прес-служба міністерства.

Зокрема, в компанії «Укртатнафта» запевнили, що на цьому тижні підприємство вже збільшило добове завантаження заводу на 25% і, відповідно, виробництво дизельного пального. За їх словами, компанія й надалі готова збільшувати об’єми у разі необхідності. Для цього на заводах є відповідні потужності.

Також представники Мінекономики обговорила ситуацію щодо забезпечення поставок скрапленого газу з представниками «Укргазвидобування».

За словами Директора з комерційних питань «Укргазвидобування» Сергія Федоренка, на ринку країни є весь необхідний об’єм  скрапленого газу, а також можливості його збільшення у разі необхідності.

Доказом про насичення ринку та відсутності спекулятивного настрою є факт проведення регулярних біржових аукціонів з продажу скрапленого газу, де ціни знизились. На сьогодні об’єм продажу скрапленого газу на аукціонах збільшено з 10 тис тонн до 16 тис тонн на місяць. 

 «Наш діалог з виробниками  нафтогазового ринку підтверджує те, що ризиків дефіциту паливних матеріалів чи ажіотажного попиту немає. Ринок балансується за рахунок диверсифікації та можливості збільшення виробництва», – зазначила заступниця міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ірина Новікова. 

Нагадаємо, раніше у Мінекономіки в ході наради у зв’язку із призупинкою постачання дизельного пального компанією Proton Energy Group в Україну учасники ринку заявили про достатність запасів та відсутність ризиків дефіциту цієї продукції.

Журнали