Агромаркет

«Медовий клин» України дає змогу виробити приблизно 175 тис. тонн меду, - експерт

Крім традиційних для сільського господарства озимого та ярового клину, пасічники виділяють так званий «медовий клин», до складу якого входять посівні площі культур-медоносів (соняшник, ріпак, гречка, горох, гірчиця, конюшина, фацелія, коріандр, буркун, тощо). Він в Україні наліує понад 8,7 млн га.

Про це повідомив бджоляр та співвласник ТМ «Знатний Мед» Валерій Курейко.

За його словами, для розвитку бджільництва важливо, щоб «медовий клин» складав достатню частку у загальному обсязі посівних площ України.

«На сьогодні медовий клин складає понад 8,7 млн. га, з них близько 6,3 млн. га – соняшник, 1,3 млн. га – ріпак, інші медоносні посівні культури —  1,1 млн. га. Із цих площ бджоли потенційно можуть зібрати до 700 тис. тонн квіткового нектару, що відповідає приблизно 175 тис. тонн меду», – зазначив Валерій Курейко.

Разом із тим медоносна база в Україні не обмежується тільки польовими культурами, адже рослини-медоноси також ростуть у лісах та лісополосах (наприклад, липа, акація, дикі плодові дерева, кущі та ягоди), а також на луках, пасовищах, на берегах річок і водойм (медоносні трави).  Дикорослі медоноси грають вкрай важливу роль для збору таких цінних видів меду як акацієвий та липовий, а також лісового та лугового різнотрав’я.

Нагадаємо, експортні котирування на український мед за два роки знизились майже на 30%.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!