Агромаркет

Кукурудзі «підрізали крила»

Американські урядові аналітики опублікували свій прогноз світового виробництва, торгівлі та запасів зерна. На жаль, попри сподівання українських виробників, дива не сталось – його результати виявились ведмежими.

З одного боку, аналітики вже декілька місяців поспіль розраховують на скорочення світового виробництва кукурудзи за рахунок суттєвого зменшення врожаю в США, з іншого – сподіваються на пожвавлення торгівлі.

Натомість отримали скорочення на 2 млн тонн прогнозу світового експорту – до 170,8 млн тонн, а зменшення посівів під кукурудзою в США знову було частково нівельовано підвищенням потенційної врожайності.

Єдиним позитивним фактором для ринку стало зменшення на 3,7 млн тонн, до 302,55 млн тонн рівня кінцевих світових запасів, переважно за рахунок США, де їх рівень було скорочено на 6,6 млн тонн, у той час як для Бразилії вони навпаки були підвищені на 2,8 млн тонн, а для Мексики та Канади – на 200 та 480 тис. тонн відповідно.

Як повідомила AgroTimes заступник директора ProAgro Group Марія Колесник, незначне скорочення на 500 тис. тонн обсягів виробництва кукурудзи в Сполучених Штатах на фоні врожаю у 350 млн тонн мають набагато менший вплив на ціноутворення в Чорноморському регіоні, ніж підвищення виробництва на ті самі 500 тис. тонн, до 13,5 млн тонн, для Росії.

«Отже, нам швидше за все треба починати хвилюватись через надходження на ринок додаткового обсягу зерна від нашого північного сусіда, що суттєво збільшить наявний надлишок пропозиції зерна в регіоні», – зазначила Марія Колесник.

Як повідомлялося раніше, прогноз виробництва кукурудзи в Україні було підвищено на 6,2%.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!