Агромаркет
Головне:
Агромаркет

KSG Agro присвоєно кредитний рейтинг uaА+ від «Експерт-Рейтингу»

Агрохолдингу KSG Agro  присвоєно кредитний рейтинг uaА+ рейтингового агентства «Експерт-Рейтинг» за національною рейтинговою шкалою.

Про це повідомила пресслужба агрохолдингу.

Крім того, холдингу за міжнародною шкалою було присвоєно рейтинг ВВВ (для порівняння: рейтинг України як країни знаходиться на рівні В). Компанія з такими рейтингами, в даному випадку KSG Agro, володіє високою кредитоспроможністю порівняно з іншими позичальниками.

Аргументуючи присвоєння агрохолдингу KSG Agro досить високого рейтингу, аналітики агентства «Експерт-Рейтинг» відзначили: «Станом на 31 березня 2021 року частка кредитів у зобов’язаннях KSG Agro становила 47,7%, а саме: короткострокові кредити – 5,12%, довгострокові – 42,58%. Станом на початок 2021 р. власний капітал KSG Agro на 44,16% покривав кредити банків  та на 19,64% – сукупний обсяг кредитів від банків та материнської компанії. У 2020-2021 рр. менеджмент холдингу здійснив заходи, спрямовані на поліпшення його кредитної історії, шляхом повного погашення та реструктуризації простроченої заборгованості по кредитах банків. За підсумками 2020 р. в порівнянні з 2019 р. співвідношення між EBITDA та сукупними зобов’язаннями компанії зросла на 8,04 п.п. до 11,35%, співвідношення між EBITDA та сукупним обсягом отриманих KSG Agro кредитів зросла на 16,70 п.п. до 23,94%, а співвідношення між EBITDA та кредитами банків збільшилася на 34,81 п.п. до 54,28%. Поточний рівень EBITDA KSG Agro покриває істотну частку підпроцентних зобов’язань компанії, і за підсумками 2020 р. більш ніж вчетверо перевищує витрати на виплату відсотків за позиками, і понад втричі – сукупні фінансові витрати холдингу. Це означає, що компанія здатна згенерувати значний обсяг доходів, який може бути спрямований на фінансування безперервної діяльності та обслуговування боргу».

Аналізуючи динаміку акцій агрохолдингу на Варшавській Фондовій Біржі (ВФБ), аналітики агентства відзначають: «У період з 1 січня 2020 р. по 17 травня 2021 р. курс акцій KSG Agro на ВФБ зріс у 2,83 рази: з 1,2 злотих до 3,40 злотих. Чим більше зростатиме курс акцій на біржі, тим кращими будуть шанси компанії залучити додатковий капітал шляхом SPO і навіть замістити власними коштами частину позикових ресурсів. Крім того, наявність лістингу акцій KSG Agro на ВФБ сприяє поліпшенню практики корпоративного управління в холдингу».

Нагадаємо, KSG Agro в першому кварталі збільшив дохід від реалізації на 9%. Також ми писали, що KSG Agro увійшов до п`ятірки агрокомпаній рейтингу «Репутаційні АКТИВісти-2021».

Журнали