Агромаркет

Каталізатором прозорої взаємодії між учасниками земельних відносин можуть стати онлайн-сервіси, - позиція

Поки в Україні триває розгляд та обговорення законопроєкту про обіг земель сільгоппризначення, каталізатором прозорої взаємодії між учасниками земельних відносин можуть стати онлайн-сервіси.

Таку позицію в коментарі AgroTimes висловив засновник та очільник спеціалізованої інформаційної платформи з обігу землі Uland Олександр Полховський.

«У контексті зміни законодавчих правил функціонування ринку землі дедалі більшої актуальності набувають питання чесної конкурентної процедури придбання прав оренди (а в перспективі й власності) на землю. Тому на часі використання онлайн-сервісів для спрощення внутрішніх і зовнішніх комунікацій між учасниками земельних відносин», – зазначив він.

За його словами, для багатьох власників паїв реалізовувати свої права на оренду землі онлайн – доволі складний крок через страх натрапити на шахрая та втратити майно. Втім, сучасні технічні засоби дають змогу зробити таку процедуру цілком безпечною.

Так, наприклад, інформаційна платформа Uland, що сконцентрувала найбільшу в Україні базу оголошень щодо обігу землі, кожного користувача впізнає за номером телефону, і це підвищує можливість прямого контакту між потенційними учасниками угоди, а всі офіційні дані (як, наприклад, кадастровий номер, цільове призначення та загальна площа, графічне місце розташування, форма власності землі тощо) «підтягує» з Держгеокадастру.

Крім того, на Uland інтегровано спеціальний індексатор цін, аби було легше зорієнтуватися в цінах на землю.

«Завдяки перевагам інтернет-ресурсу бізнесмени, зацікавлені в розширенні свого земельного банку, можуть значно зменшити імовірність контакту з посередниками. Придбати ділянку без корупційної складової можуть і новачки, які мають бажання спробувати себе, наприклад, у досить перспективному для роботи на експорт ягідному бізнесі», – зазначив Олександр Полховський.

Як повідомлялося раніше, нова інформаційна платформа сформувала найбільшу в Україні електронну базу оголошень з продажу прав оренди на землю.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!