Агромаркет
Головне:
Під час карантину важливо зберегти логістичні потоки для забезпечення аграріїв насінням, - думка За два місяці Україна закупила за кордоном 6 тис. тонн сиру У Канаді послугами агроавіації користується кожен четвертий-п’ятий фермер У групі компаній «Олстас» знайшли спосіб уникнути промивання ґрунтових гербіцидів Зорянський елеватор на Рівненщині завершує відвантаження зерна Компанія FMC розпочала реєстрацію препаратів для захисту томатів від південноамериканської томатної молі Вітчизняні борошномели закликають владу тимчасово обмежити експорт зерна, аби запобігти здорожчанню хліба АМКУ призупинив впровадження «Укрзалізницею» нового договору про надання послуг На термінал Neptune зайшов під завантаження найбільший балкер Про нові органічні малинники площею 40–50 га на кілька років можна забути, – експерт
Агромаркет

Індекс продовольчих цін ФАО досяг п’ятирічного максимуму

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

У грудні світові ціни на продовольство зростали третій місяць поспіль, оскільки сильне підвищення цін на олію призвело до того, що Індекс продовольчих цін ФАО досяг найвищого рівня за останні п’ять років.

Про це повідомляється на сайті організації.

«Індекс продовольчих цін ФАО в середньому за місяць склав 181,7 пункту, що на 2,5% більше, ніж у листопаді, і є найвищим рівнем з грудня 2014 року», – йдеться в повідомленні.

В цілому за 2019 рік індекс, який відстежує щомісячні зміни міжнародних цін на найбільш поширені в торгівлі продовольчі товари, в середньому становив 171,5 пункту, що приблизно на 1,8% вище, ніж у 2018 році, але на 25% нижче свого піку в 2011 році.

Зокрема, індекс цін на рослинні олії ФАО з листопада зріс на 9,4%, збільшуючись шостий місяць поспіль. Останнє підвищення знову було викликано цінами на пальмову олію, підтримуваними стійким попитом, особливо з боку сектора виробництва біодизеля, а також побоюваннями з приводу скорочення поставок.

Незважаючи на грудневе зростання, що також торкнулося соєвої, соняшникової та ріпакової олій, субіндекс рослинного масла протягом 2019 року досяг свого найнижчого середньорічного значення з 2007 року.

Індекс цін на цукор зріс на 4,8%, у порівнянні з листопадом. Частково це було викликано зростанням цін на сиру нафту, що спонукало бразильські цукрові заводи використовувати більше поставок цукрової тростини для виробництва етанолу, що призвело до зниження доступності цукру на світовому ринку.

Індекс цін на зерно зиріс на 1,4% головним чином через зростання цін на пшеницю на тлі підвищеного попиту на імпорт з боку Китаю і логістичних проблем у Франції, викликаних тривалими протестами в країні. Однак котирування цін на кукурудзу і рис залишалися в цілому стабільними.

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!