Агромаркет

Вперше за рік зросли світові ціни на продовольство, - ФАО

У квітні показник світових цін на продовольство зріс вперше за рік на тлі підвищення світових котирувань на цукор, м’ясо і рис.

Про це говориться у повідомленні Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО).

Так, у квітні Індекс продовольчих цін ФАО становив 127,2 пункту, що на 0,6% більше, ніж у березні.

На цьому рівні індекс був на 19,7% нижче показника квітня 2022 року, але все одно на 5,2% вище, ніж у квітні 2021 року.

Індекс цін ФАО на цукор зріс на 17,6% з березня, досягнувши найвищого рівня з жовтня 2011 року, що обумовлено зниженням очікувань та результатів виробництва в Індії, Китаї, Таїланді та Європейському Союзі через посушливі погодні умови, а також через повільний початок збору врожаю цукрової тростини в Бразилії, разом з підвищенням світових цін на сиру нафту, що може збільшити попит на етанол з цукрової тростини.

Водночас індекси цін на інші основні категорії продовольчих товарів, за винятком рису, продовжили тенденцію до зниження.

Індекс цін ФАО на зернові знизився на 1,7% порівняно з березнем і був у середньому на 19,8% нижчим за показник квітня 2022 року. Світові ціни на пшеницю знизилися на 2,3%, в основному через великі експортні запаси в Австралії та російській федерації. Світові ціни на кукурудзу знизилися на 3,2%, оскільки пропозиція в Південній Америці сезонно зросла на тлі поточного врожаю. З іншого боку, на тлі зниження врожаїв, спричиненого зростанням виробничих витрат і несприятливими погодними умовами, особливо за межами Азії, продажі азійським покупцям сприяли зростанню світових цін на рис.

Індекс цін ФАО на рослинні олії знизився на 1,3% за місяць, що стало п’ятим поспіль місячним зниженням. Світові ціни на пальмову олію були стабільними, тоді як котирування на соєву, ріпакову та соняшникову олію знизилися під впливом сезонного тиску з боку потенційно рекордного врожаю сої в Бразилії.

Нагадаємо, у ФАО прогнозують майже рекордний урожай пшениці.