Агромаркет

Експортні ціни на Чорноморську пшеницю впали до $ 275-280

Експортні котирування на Чорноморську пшеницю втратили минулого тижня близько $10 за тонну на базисі FOB через слабкий зовнішнній попит та сильну конкуренцію з боку зерна з Румунії. Сприятливі перспективи врожаю пшениці в новому сезоні 2020/21 року також впливають на ціни.

Про це повідомляють аналітики Refinitiv, посилаючись на власний моніторинг.

Пропозиції в глибоководних Чорноморських портах щодо поставок російської пшениці з протеїном 12.5% ​​становлять $ 275-280 за тонну (FOB). Але, за словами трейдерів, попит відсутній. Пропозиції щодо поставки румунської пшениці становлять близько $ 276-277 за тонну (FOB) в порту Констанца. Такі ціни встановлено навіть для невеликих партій, проте імпортери не готові проводити закупівлі. Ціни пропозицій в портах Мармурового моря знизилися за минулий тиждень із $ 292 до $ 282 за тонну (CIF) слідом за зниженням світових індикаторів і ставками фрахту в регіоні в умовах зниженого попиту на перевезення.

Основні найближчі імпортери Чорноморської пшениці, включаючи Єгипет і Туреччину, вже створили суттєві запаси зерна напередодні тривалого святкового періоду Рамадан, який почнеться в середині квітня. Крім того, багато споживачів знаходяться в очікуванні надходження на ринок зерна власного врожаю вже в квітні. Імпортери в країнах Південно-Східної Азії наразі також не відчувають нестачі в пшениці, бо раніше зробили закупівлі в Австралії і США.

Зовнішній попит на Чорноморську пшеницю нового врожаю теж невисокий, оскільки імпортери очікують подальшого зниження цін. Перспективи врожаю пшениці в 2021 році в Північній півкулі кращий, ніж в минулому році, і це вже тисне на ціни, говорять трейдери.

Нагадаємо, закупівельні ціни на пшеницю в портах України знизилися на 3-4%.