Агромаркет

Експертка розповіла, коли українському фермеру вигідніше продавати свій урожай кукурудзи

Ціни на кукурудзу, стратегічного важливу сільськогосподарську культуру в Україні, впали, і вітчизняні фермери прагнуть спланувати найвигідніший час продажу зерна. І хоча єдиної виграшної стратегії розподілу динаміки продажів зерна протягом сезону не існує, але варто намагатися хеджувати свої ризики.

Про це розповіла заступниця директора ProAgro Group Марія Колесник в інтерв’ю журналу The Ukrainian Farmer.

«Одним із механізмів такого хеджування є форвардні контракти, — зазначила вона. — Для прикладу, ті виробники, що уклали форвардні контракти в червні-липні поточного року, виявилися у виграші, бо через згадані вже раніше події в США на той час ми спостерігали пікові ціни», – зазначила Марія Колесник.

Натомість ті, хто зайняв вичікувальну позицію, сподіваючись, що ціни ростимуть і надалі, помилились у своїх розрахунках і змушені були укладати контракти за нижчою ціною.

Експертка впевнена, що продавати певну кількість зерна сьогодні, коли ціни фактично лежать на дні, можна тільки за умов, що наявна врожайність забезпечить виробнику мінімальну заплановану рентабельність, ну і в разі, якщо існує велика потреба в обігових коштах для проведення осінньої посівної.

Як правило, ціни на кукурудзу починають зміцнюватися в грудні, а до того демонструють найнижчі в сезоні показники.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!