Агромаркет

Експерт розповів про вигоди інвестування в наукові дослідження в агросекторі

В довгостроковій перспективі один долар інвестицій у наукові дослідження в аграрному секторі продукує в середньому 32 долари в національному багатстві, тобто у доданій вартості, яку генерує галузь.

Про це під час круглого столу у форматі панельної дискусії на тему «Трансформація сільського господарства за допомогою цифрових технологій» повідомив керівник Центру досліджень продовольства та землекористування Київської школи економіки Олег Нів’євський.

За його словами, це значно більше, ніж інвестиції в дороги накшталт «Великого будівництва».

«Якщо ми кажемо про інвестиції в інфраструктуру, «вихлоп» там становить близько 5 доларів з одного інвестованого», – зауважив Олег Нів’євський.

Фахівець підкреслив, що інвестиції в точне землеробство також дає велику вигоду для розвитку сільського господарства.

Він повідомив, що нещаодавно в провідному міжнародному журналі було опубліковано статтю, в якій продемонстровано результати точного землеробства в США.

«Додаткова вигода від використання точного землеробства становила 15%, у нас в Україні вона може становити близько 10%», – підсумував Олег Нів’євський.

Нагадаємо, капітальні інвестиції в розвиток агро зростають у 2021 році. Раніше міністр агрополітики назвав перспективну сферу інвестування для українців.