Агромаркет

МінАПК співпрацюватиме із КПІ ім. Сікорського

Міністерство аграрної політики та продовольства України та Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» підписали Меморандум про співпрацю у сфері цифрової трансформації. 

Про це повідомляє пресслужба Мінагро.

За словами заступника міністра аграрної політики та продовольства України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Тараса Дзьоби, сучасний АПК є багатофунціональним сектором, який розвивається дуже потужно в бік технологій.

В міністерстві зазначають, що наразі в Україні є великий запит на цифровізацію в агросекторі: створення цифрових двійників сільгосппідприємств і бізнес-процесів, візуальних аналітичних систем геопросторових модулей із використанням штучного інтелекту для планування, аналізу, прогнозування рішень на основі синтезу даних із полів, локальних метеостанцій, супутникових даних та ринкової аналітики.

«Перехід до «розумних ферм» забезпечить рух у напрямку від точного землеробства до повністю автоматизованих систем управління на основі великих даних», – наголосив Тарас Дзьоба.

На часі також створення інноваційних екосистем, де передові нові розробки можуть бути підхопленими фінансовими інститутами, банками, провідними компаніями.

«Фермери можуть почувати себе комфортно з постачальниками, з підрядниками, з інфраструктурою, логістикою, контролюючими органами, державою. Такі екосистеми вже розвиваються. Ми в Україні створюємо платформу ДАР, єдину цифрову платформу взаємодії держави і агробізнесу», – підкреслив заступник Міністра.

Для держави важливою є простежуваність продукції – ланцюжок від поля до столу. Застосування технологій блокчейн для поставок, цифрових паспортів продуктів, введення нових параметрів якості продуктів, для відображення чистоти і природності продуктів.

Нагадаємо, на Харківщині утворюють Державний біотехнологічний університет. Також український виробник сільгосптехніки відкрив лабораторію в Університеті біоресурсів і природокористування.