Агромаркет
Головне:
Агромаркет

Держпродспоживслужба проведе службову перевірку по нотифікаціях 2020-21 років

Держпродспоживслужба проведе службову перевірку по нотифікаціях 2020-21 років

По всіх нотифікаціях, які надійшли до України у 2020-21 роках, буде проведено службову перевірку.

Про це повідомила очільниця Держпродспоживслужби України Владислава Магалецька.

Вона нагадала, що кожна країна надає українській стороні фітосанітарні вимоги. Зокрема, з КНР був підписаний документ щодо фітосанітарної сертифікації. Всі вимоги узгоджені між країнами.

«Коли ми отримали нотифікації, маємо розуміти, на якому ланцюгу процесу експорту відбулася проблема і що не було досліджено якісно, як мало бути. Тому я застартувала службову перевірку по всіх фактах нотифікацій у 2020-му та 2021 роках. Бо в кінцевому результаті ми говоримо про імідж України й можливість для всієї країни. Якщо якись з суб’єктів підприємницької діяльності не може  проконтролювати партію самостійно або щось не так робиться з боку державного контролю, потрібно знати відповідальних у цьому процесі», – зауважила Владислава Магалецька.

За її словами, велика доля української сільгосппродукції йде на експорт до КНР. Між країнами відкриваються додаткові позиції для експорту, тому потрібно із розумінням ставитися до довготривалого великого партнера.

«Прогресивно у наступних роках рівень споживання у Китаї збільшиться в рази, і ми повинні бути готові до цього», – підкреслила Владислава Магалецька.

Нагадаємо, у 2021 році до Держпродспоживслужби надійшла 21 нотифікація з приводу якості зернових. Також ми повідомляли, що УЗА й Держпродспоживслужба узгодили дії щодо експорту зерна до КНР

Журнали