Агромаркет
Головне:
Агромаркет

У 2021 році до Держпродспоживслужби надійшла 21 нотифікація з приводу якості зернових

У 2021 році до України надійшло 267 нотифікацій, 21 з них з приводу якості зернових.

Про це повідомила очільниця Держпродспоживслужби України Владислава Магалецька.

За її словами, 8 випадків нотифікацій надійшло з Китаю. Зокрема, 5 щодо кукурудзи – в партіях виявили амброзію полинолісту, 3 – щодо ячменю, де також виявили амброзію.

Таїланд спрямував   1 нотифікацію через виявлення рисової молі. Індія – 6 випадків виявлення вівсюга звичайного, виткі гречки берізкової, берізки польової, довгоносика кукурудзяного та гірчиці польової.

Від Білорусі надійшло 5 нотифікацій через виявлення амброзії полинолістої.

Пакистан надіслав одну нотифікацію через випадок виявлення шкідливих організмів.

«Держпродспоживслужба звертає особливу увагу на самоконтроль фітосанітарного стану зернових перед формуванням експортних партій. Кожна компанія, яка формує експортну партію, перш за все, має подбати про її максимальні перевірки. Далі мають йти перевірки при доочищенні зерна, наступний етап – елеватор й його відповідність фітосанітарним вимогам до тих країн-експортерів, куди експортуватиметься партія. До речі, протокол Китайської народної республіки потребує встановлення вільних ділянок й обстежень в полях щодо українських ячменю, кукурудзи та сої», – зауважила Владислава Магалецька.

Нагадаємо, УЗА й Держпродспоживслужба узгодили дії щодо експорту зерна до КНР. Також ми писали, що Частка України у структурі світового експорту зерна зросте до 14-15%.

Журнали