Агромаркет
Головне:
Агромаркет

УЗА й Держпродспоживслужба узгодили дії щодо експорту зерна до КНР

Президент Української зернової асооціації (УЗА) Микола Горбачьов та Голова Держпродспоживслужби Владислава Магалецька підписали Меморандум щодо узгодженості дій з експортування зерна до Китайської народної республіки.

УЗА та Держпродспоживслужба в рамках Меморандуму домовилися рекомендувати бізнесу додаткові заходи контролю відповідності фітосанітарного стану зерна, зокрема, контролю якості та безпечності, для експорту до Китаю. Йдеться про додаткові відбори проб зерна з автотранспорту та додаткові заходи контролю в місцях зберігання, зерно з яких планують експортувати в КНР. Крім цього рекомендовано додаткові заходи контролю відповідності фітосанітарного стану зерна (в тому числі, його якості й безпечності), яке експортуватимуть у Китай. Мова про контроль середньодобових проб як візуально, так і з відбором зразків.

Також сторони домовилися сприяти ефективному обміну інформацією й офіційними документами, що підтверджують виявлення зерна, ураженого, пошкодженого чи засміченого шкідливими організмами, які заборонені відповідними Протоколами для ввезення до КНР.

За словами Владислави Магалецької, Меморандум передбачає спільну відповідальність всіх учасників ринку: фермерів, виробників, трейдерів та Держпродспоживслужби як контролюючого органу.

«Наші спільні ініціативи з Держпродспоживслужбою покликані сприяти збереженню позицій українського зерна на китайському ринку», – зазначив Президент УЗА Микола Горбачьов.

Нагадаємо, Китай – беззаперечний лідер з імпорту української кукурудзи. Також ми писали, що Китай очолив експортний рейтинг зернових.

Журнали