Агромаркет

Державна продовольчо-зернова корпорація уклала 44 угоди під товарні аграрні розписки

За підсумками осінньої частини програми закупівлі зерна майбутнього врожаю 2020 року АТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України» (ДПЗКУ) уклала 44 контракти під торгові аграрні розписки, оформлені з виробниками сільськогосподарської продукції, загальним обсягом 48,6 тис тонн.

Про це повідомляє прес-служба корпорації.

В рамках весняного етапу форвардної програми, який стартував 17 лютого, ДПЗКУ має намір додатково закупити ще 250 тисяч тонн збіжжя.

Як зазначається, корпорація практикує роботу з товарними розписками понад два роки та регулярно приймає участь у  заходах International Finance Corporation, де ділиться досвідом використання аграрних розписок в рамках проєкту «Аграрні розписки в Україні».

У 2018 року було укладено 205 договорів поставки зерна майбутнього врожаю, під 19 з яких було оформлено товарні аграрні розписки. А вже у 2019 році 80 зі 155 договорів були оформлені з використанням аграрних розписок.

«Використання цього механізму дозволяє корпорації мінімізувати ризики неналежного виконання договорів. Заставою за аграрною розпискою є майбутній врожай, вирощений на визначених земельних ділянках згідно кадастрових номерів, всі права на які перевіряються нотаріусом», – ідеться в повідомленні. .

Крім того, в разі невиконання договору за розпискою, ДПЗКУ має право вимагати примусове виконання зобов’язань, використовуючи лише виконавчий напис нотаріуса на документі. Це додатково захищає корпорацію від недобросовісних контрагентів.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!